I přišla jedna kachna, a naučila se gagat do rytmu

14. listopadu 2010 v 15:46 | vápenec modrovlasý |  Aktuališníky aneb co se řeší
Všeobecně jsem asi člověk, který se v dnešní populární hudbě vůbec neorientuje, a když slyší pojem POPulární hudba, ježí se mu chlupy i na zádech. Mám hrůzu z pojmu populární hudba, nebo-li něco, co všichni žerou, znají, vyznají se v tom a poslouchá to v tramvaji osum lidí z deseti, co mají naslouchadla.
Běžně to neřeším, tento konzumní chleba za 5,90 z lidlu a ještě po slevě, jde často mimo mě, ale...

v poslední době se mi zdá, že se kolem mě nějak přehnaně začala řešit slečna GaGa. Vždycky jsem věděla, že nějaká hrůza, co vydává divné zvuky a je idolem všech ztracených případů, existuje. V poslední době se kolem mě pojem "Lady GaGa" vyskytuej víc a víc. Stačí, když se řekne střeštěná, bláznivá, svá, hot, crazy, barevná, nevázaná,... každý hned ví, že to je přeci lejdy kachna.
Vždyť ona je tak svá, dokonalá, jiná a totálně vybočuje. Vybočuje svým autfitem, účesem,...
Každý hrotí to, jak chodí oblíkaná a jak je vyjímečná.
Včera jsem četla po sto letech noviny. Samozřejmě tam zrovna musela být příloha o kachénce. A já si jí samozřejmě musela přečíst. Následně jsem logicky byla poměrně překvapena, když jsem se opět dozvěděla, jak je gaga vyjímečná, jiná, svá a originální.
Opravdu nemůžu pochopit, ČÍM je oroginální, čím je jiná, čím se odlišuje?
Podívejte se na tydle čtyři holky. SEM, SEM, SEM a SEM, co mají společného? Všechny čtyři jsou klasické americké hvězdičky, všechny čtyři se živí populární hudbou, všechny čtyři na výsluní dostala populární hudba, všichni mají na kontě tučný balík keše, za populární hudbičku, a každá ona populární hvězdičičenka má svoje fanoušky, co jí totálně žerou. Čiší z nich Amerika.
V čem je Lejdyna odlišná od oněch tří holek? Přijde vám, že by byla něčím jiná, než ty tři další, na které jsem vás odkázala? Mě ne.
Nemůžu, opravdu nemám šanci nikdy pochopit, proč jsou všichni z kachních oděvů a účesů tak odvaření. Absolutně to nevypovídá o jejím talentu. Vždyť hovězí maso si na sebe můžu vzít i já, mmm, muselo jí to pěkně chladit. Ale co je na tom tak fantastického, tak má na sobě hovězí maso, no a CO?!
Mě prostě přijde stejná, stejná, stejná, stejná, jako všechny ostatní americký popíkový starky. Nějak ty prachy vydělat musí a ty lidi zaujmout taky, ne? Tak co jí zbývá.
Ale tak, aspoň ty její hadry a oučesy berte jako naprosto a zcela normální věc. Nevidím na tom nic obdivuhodného, přijde mi zcela normální, že si vezme modrou paruku nebo šaty s nevšedním vzorem. Není to nic, za co by jí lidi měli obdivovat, může tak činit každý.

Nevypovídá to o žádném jejím speciálním talentu nebo nadání.
Inu, donesla jsem si sem ony noviny a odcituji vám jejich text "Američanka Lady Gaga představuje to, co teenegři dnes potřebují. Celebritu. To, že někdo zpívá, koncertuje a vydává desky, nestačí. Opravdová hvězda musí vypadat, že je ještě něco víc. A lady GaGa, která příští středu přijede do Česka, to svým zjevem a skandály splňuje měrou vrchovatou".
To, že asi nejsem běžný teeneager, už víme, jinak bych tento článek nenapsala, ale přestane nás někdo, někdy, konečně házet do jednoho pytle? (Chtělo by to asi vehementněji a mediálněji proapgvoat rozdíl mezi coolem a anticoolem, aby lidé měli přehled,...).
Opět z textu vyplývá, že díky tomu, co nosí, je přeci táák dokonalá. Plus k tomu všemu si samozřejmě musíme připomenout, že 90% českých teenagerů jsou povrchní tupci a vyjde nám výsledek, proč je gagizna dokonalá - má "Stylový hadry".  Že bych někoho obdivovala kvůli tomu, kolik a jakých má skandálů, se taky zrovna říci nedá. A stavět kariéru na hadrech a skandálech mi přijde taktéž pomatené.
O tom, kdo je lejdy kachénka vypovídá i text jejího songu "...Byli bychom spolu tak úžasný. Kůže a džíny. Stylový oblečení...", "Fakt dobrý, tancujem ve studiu, cvak, cvak, na ty sračky v rádiu", ale to mě zas těší, a moc, že gagča ví, že se z rádia linou sračky, však je sama produkuje :-) A lidé přeci vždy nejvíc nesnáší to, co sami dělají.

Nemůžu pochopit, jak se někomu tak podprůměrný obsah textů jejích písní může líbit. Ti lidijovci musí být táák, táák, tááák moc hloupí. Jsou to jenom ovce, stádo, dav, co jde bez názoru za zbytkem. Líbí se to druhým, to by bylo, aby mě ne. Jenže, líbí se to těm druhým opravdu? Nedělají to vše jen proto, že poslouchat popík, je jakýsi společenský status? Hm? Co jim může poslech songů, které nemají hlavu, patu, význam, natož pointu dát?

Kachnice se musí líbit snad jen lidem, kteří nemají vlastní fantazii, kteří si sami neumí hrát s tím, co tvoří, a co dělají. Nedali by si na hlavu klóbrc z hovězího masa a tak nechávají gaginu, aby to udělala za ně. Chybí jim samotným dostatek exibicionismu, a tak si to kompenzují sledováním jedné trapuny.
Až udělá něco lepšího, než že si na hlavě učeše mašli ze své paruky, obuje boty z hovězího, nebo zavrtí prdelí do kamery, pak jí začnu obdivovat.

MOMENTÁLNĚ SI ZE MĚ ASI DĚLÁ NĚKTERÝ SOUSED PRDEL, ALE ZESHORA SLYŠÍM POPÍK! NÉÉÉÉ! Nějaká Rihrůza, Beyonce (nevim, jak se tadle hydra čte), nebo COO?!
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Brita Brita | E-mail | Web | 14. listopadu 2010 v 16:06 | Reagovat

já se pyšním tím, že se nezajímám o žádné celebrity a podobné. mám vlastní fantazii a tam si tvořím všechno, na co si vzpomenu. když poslouchám písničky, je mi absolutně fuk, od koho jsou, hlavně, aby se mi líbily. nechápu lidi, kteří poslouchají kdejakou hovadinu jenom proto, že je to od nějaké "úžasné" zpěvandule.
PS: v té anketě jsem váhala nad odpovědí "nesnáším z celého srdce" a tou nad ní

2 Kateřina Kateřina | Web | 14. listopadu 2010 v 16:10 | Reagovat

Všiml si toho i někdo jiný,než já?

Jak je to : Podívejte se na tyhle čtyři HOLKY. SEM,SEM,SEM a SEM.
Tak to poslední je Bieber. Justin Bieber :D Ale to,žes ho nepoznal nevadí,mě taky přijde jako holka :D

3 Kateřina Kateřina | Web | 14. listopadu 2010 v 16:12 | Reagovat

Jen se zaptám,co máš proti popu?

4 Acris Acris | Web | 14. listopadu 2010 v 16:12 | Reagovat

To mi připomíná, jak nám zateplovali panelák.. Dělníci se uvelebili na našem balkóně a pustili si Evropu 2 :-! .. Tak si tam v sedě svačili, poslouchali bed roumenc, smáli se a bylo jim úplně jedno, že já sedím sotva dva metry od nich.. Asi si mysleli, že to okno těsní nebo co -.-.. Musela jsem je přehlušit vlastní kvalitní muzikou :D
Souhlasím s tebou, nicméně musím dodat, že má gaga na rozdíl od většiny popíkových stár, které nesnáším, docela dobrý hlas (nezremixovaný).. Ale to ji nezachrání :D

5 Peťka;) Peťka;) | Web | 14. listopadu 2010 v 16:17 | Reagovat

souhlasím s tebou. já tohle taky nic moc neřešila. buď se mi písnička líbí nebo ne. pravda, ty její jsou chytlavé, ale stačí mi je slyšet jednou, dvakrát... pak mě věčné opakování jednoho nanejvýš dvou slov omrzí a nakonec i začne štvát. a to, že si na sebe někdo vezme šaty z masa, mi nepřijde originální, ale nechutné, stejně jako to, mít na svém koncertu konzervované mrtvoly... ještěže jí to zakázali...
ps: ten bieber na konci výčtu mě vážně pobavil :D

6 Yone Yone | 14. listopadu 2010 v 16:33 | Reagovat

Whahaaaaa...
No jo, já se v těchto věcích neorientuju. Já jsem totiž... takříkajíc "hrozná ignorantka", totiž člověk, co se zajímá o sebe, svoje věci, svoje lidi, má svoje zatracený názory nechce je měnit. Takže o Lady Gaga vím asi to, že svět dohání k šílenství svými outfity, ale jinak mě nijak nezajímá a vlastně bych její hudbu ani její xicht nepoznala.

Ale šíleně mě dostal ten poslední odaz u "těhhle čtyřech holek". I když o Bieberovi vlastně taky nevím kromě jména a tváře a toho, že se mi všichni smějou nic.

7 Janinka Janinka | Web | 14. listopadu 2010 v 16:33 | Reagovat

Milá patnáctiletá slečno (která, to už si jistě mezi sebou přeberete), smím se optat, kolik času jste strávila na mém blogu? Hádám pár minut na napsání komentáře? Jinak by Vaše hlavinka nepokládala otázky, na které zde lze najít odpověď.
Kromě Vašeho telecího věku vás omlouvá snad už jen absence znalostí bytové politiky mého regionu, dostupnosti a podmínky hypoték a v neposlední řadě mé finanční a rodinné situace.
Přeji Vám v životě hodně štěstí, jen jedna malá rada - pokud z toho nevyrostete, vyhnětě se oblasti diplomacie. Ta Vám moc nejde... ;-)

8 Lady Dog Lady Dog | Web | 14. listopadu 2010 v 19:08 | Reagovat

ohh pan bíbr mne na seznamu velmi pobavil :D

gagu nemusím,její chování mě..odpuzuje?já vím,že mi může být ukradený co nosí na sobě,jestli se o ní bude učit na škole  apod.Obný sračky,ale ta lejdy mě fakt nasrala,že si na sebe flákla kus té flákoty..že nemá..úctu ke zvířatům..?nesačí,že je žere,ona je musí nosit i na sobě..achjo..

9 Caty Caty | Web | 14. listopadu 2010 v 20:13 | Reagovat

Ano ano,souhlasím že je Bíbr velmi holkovitý.O Gagu se ani nestarám.Já poslouchám svojí hudbu a starám se o lidi z týhle hudby a prostě Gaga a další trapáci,který všichni milujou,jsou mi celkem putna.Občas jí samozřejmě někde zahlédnu,třeba na fotce se svým skvělým masím oblečkem,což samozřejmě přehlédnout nelze.A taky jí bohužel nikoliv občas,ale často někde uslyším..

10 ••• ••• | 15. listopadu 2010 v 10:45 | Reagovat

Gaga.. to jde mimo mě. Ty noviny jsem taky četla, bylo to u mladý fronty, ne? Trochu mě to naštvalo, já přece takovou 'celebritu' vůbec nepotřebuju.. I když mě docela překvapuju, že nikdo z mýho okolí jí nijak zvlášť nežere, spíš je to samej hip hop, to je možná i horší. Haha, bieber je mezi těma holkama dobrej. Jinak mně gaga taky ani moc originální nepřijde, vlastně ani výstřední. Prostě populární prase jako Justin...

11 Horálie* Horálie* | Web | 15. listopadu 2010 v 21:46 | Reagovat

Hahaha :DD Justin je opravdu nejhorší :DD naprosto mě dostává kamarádka. Každou cestu domů ze školy pouští toho slaďouše :// bohužel už jsem si stihla zapamatovat text písničky :// bože a nedá se to odnaučit :// aaa a lady gaga je to stejný. Jo možná je originální s těma oblečkama, ale ten hovězí oblek, z toho mám dost :DDD Já prostě zastávám rock, punk a metal :) mnohem lepší než ten pop no :) nic proti lidem co ho poslouchají nemám, ale v mém playlistu se opravdu neobjevuje :D

Mimochodem, všimla jsem si, že se dost vyznáš v kynologii :) nojo přesně můj člověk :) chystáme se pořídit nejspíš něco společného s Jack Russel Teriérem, buď čistokrevného nebo s něčím kříženého, ale pořád se rozhodujeme nad krmivem :// Kynologické časopisy jsou plné reklam na všechna možná krmiva :/ neumím se rozhodnout...samozřejmě, že mi všichni stolují Eukanubu a taková ta kanadská krmiva, ale přemýšlím jestli neplatím víc za značku než za kvalitu :) máme možnost odebírat od kamarádky Eminent, ale nevím no :)Mohla bys prosím poradit? Budu opravdu vděčná :)*

12 martyny martyny | Web | 15. listopadu 2010 v 23:07 | Reagovat

Vím o ní, ale to je asi tak všechno :)

13 Kumbang a jeho přítel Kumbang a jeho přítel | Web | 16. listopadu 2010 v 21:36 | Reagovat

A jéje! Popová hudba.. ta se teď řeší snad všude.. nudí mě, nudí, nudí, NUDÍ! Je to všechno stejný, stejný, STEJNÝ! Fakt, sere mě jak ta dnešní generace, neni schopná vytvořit si vlastní styl, jde jim jen o to zapadnout, bohužel se to promítá i do hudební sféry, takže originality na poli dnešní cool hudby se nedočkáme.
PS: Šílnej houmlesák s alobalem na hlavě je originální?! Pokud jo pak je i Gaga originální..

14 Kumbang a jeho přítel Kumbang a jeho přítel | Web | 16. listopadu 2010 v 21:39 | Reagovat

[3]: Ty jsi ten článek nečetla?

15 Acris Acris | Web | 17. listopadu 2010 v 21:34 | Reagovat

Haha, umrzlý démon :D :D.. Dobře vy :-D (dobře jemu xD)

16 goodnight goodnight | Web | 21. listopadu 2010 v 12:46 | Reagovat

Nejvíc komický je, že lidi, co ju poslouchaj, tomu textu nerozumí. (Což vypovídá o jejich inteligenci a omlouvá jejich hudební vkus.)

17 VERiza VERiza | 21. listopadu 2010 v 16:34 | Reagovat

[16]: To je úžasně řečeno!!!
Já jsem jako mladší vždycky nemohla poslouchat nic zahraničního, neb mě iritovalo, že nevím, oč v tý písni jde :-D

18 Pet Pet | Web | 28. listopadu 2010 v 19:47 | Reagovat

Naprosto souhlasím, titulek je výstižný... Taky jí moc nemusím. Taky mi přijdou všechny tři, Majly, Gaga atd. stejný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.