Zmutujete!

15. května 2010 v 19:20 | žvejka na chodníku |  Aktuališníky aneb co se řeší
Mmmm, vidím lidi tleskající, slyším potlesk veliký, vidím oči vykulené, cítím radost, štěstí a nadšení, davy jásají, rukami tleskají, jak na koncertě neidentifikovatelné hvězdy.

Co se děje? Co se děje? Co se děje? Ptáte se všichni?
A to jako fakt??? To se ani trošilinku nestydíte? Né, néé, NÉ?!
veriza přece píše, tudíž všichni radostí jen srší, u srdce je hřeje plamen a nedočkavě se těší, o čem dnes jejich oblíbenkyně napíší.
Jak jinak, taky že?!
Nebo by se snad někdo opovážil, neoblíbit si VERIZU a netěšit se na její články?!
Hm?! No?!
Pokračujme dále do vozu.
Ano broučci, v listopadu tohoto roku začne třetí světová.
Mmm, budu chodit tři měsíce na jinou školu, ani nedostanu pololetní výzo, ale už mě někde nějakej pomatenec bude chtít odstřelit. Proč ne, že?
Ve válce se na jedince nehraje. Tam se počítají tisíce, a jeden, jediný, ubohý život, jedné pomatené VERizy nikomu nohu neutrhne.
Aby jste si o mě zas nemysleli, že věřim všemu, co se kde šustne. Nějakej Pepík, nebo Lojza, či dokonce Jarmila támhle měla volnou chvíli, tak si vymyslela, co "Baba Vanga" mohla předpovědět, aby si vystřelila ze stovek lidí a hlavně ze MĚ, která tomu naletí.
Takže řekněme to takhle, nekoukám na to skepticky, ale ani tomu úplně nevěřím, tak 50 na 50. Ale budu se přiklánět té verzi, že něco začne a o tom taky budu psát.
Vždycky jsem chtěla nějaký vzrůšo, demokracie mi přijde nudná, každej může všechno, může si jet kam chce, koupit co chce, když na to má. Chtěla bych zažít třeba Sametovou revoluci, nebo nějaký jiný, podobný adroš, je tu nuda, vše dokonalé, plné míru a rádoby zalité sluncem a já se mám asi unudit. Jedinou podmínkou onoho adroše je, aby se nestalo nic mě a mému okolí, jinak ať si tady dělá každý kdo chce, co chce a já to budu s napjetím v duši z poza okna pozorovat, ach.
Teď k té válce. Zhruba před týdnem jsme v dějáku uzavřeli II. světovou válku. Vlastně jsme minulý víkend slavili výročí jejího konce. I když jsme se o ní učili, minimálně čtvrt roku, pořád mám takový mezery v hlavě a není mi jasné, jak taková válka vypadá. Každý nás učí jen ty údaje, údaje, letopočty, letopočty, jména, jména, ale nikdo mi neřekne tu omáčku kolem, která mě zajímá víc, než z jakýho důvodu k válce došlo. Třeba mě zajímá, jestli Němci přišli třeba do středu města a tam začli válčit, bez ohledu na všechny lidi tam. No, je mi jasný, že určitě ten útok nějakým způsobem musel vzniknout a kdyby si stříleli někde támhle v lesíku do vzduchu, asi to je všem jedno, a stále platí "dobýt hlavní město, dobýt stát", takže se v tom sama začínám ztrácet. Bojovali asi teda klidně na náměstí, k tomu jsem se dopracovala, ale nevím, jestli stříleli jen vojáci po vojácích, nebo klíďánko namířili zbraň i na nevinného kolemběžícího, to mi prostě nikdo ve škole neřekne. Boje se odehrávali asi spíš někde na polích, v přírodě za městem.
Další věc, která mě napadla je, jestli chodili do školy, během války. To mi hlava taky moc nebere a budu se na to muset zeptat prababičky, které sice v roce 39, kdy válka začala bylo 18, ale tak, vědět by to mohla. Přijde mi totiž divný, že venku, kolem školy se střílilo a děti by seděly ve škole a řešily, jaké i doplní ve slově "bab_čka" a nebo, čim se živí jeleni. Přičemž by seděly v nejistotě, jestli, když přijdou domů, tak tam najdou oba rodiče, nebo ne. Nechci se teď bavit konkrétně o druhý světový, ale beru to tak nějak všobecně.
Přijde mi divný, že by ráno děcka přišla do školy, tak by si tam sedly, den ode dne v menším počtu a paní učitelka by se jala zapsat do třídnice se slovy "Tak kdo dneska nepřežil?". Dětičky by se rozhlídly kolem a diktovaly by "Majer, Nová, Urban, Zeman, Folkmanová". A tak by se jejich počty zúžovaly a ze třídky by se stávala malotřídka, až by jednoho dne štastlivec Pepíček přišel do školy, tam by seděla jen paní učitelka s amputovanou nohou a oznámila mu, že z důvodu malého počtu žijících žáků se neučí.
Tak, pokud někdo víte něco o tom, zda-li se za války do školy chodilo, určitě mě to sdělte. Naše dějepisářka je opravdu jenom na data, jména, události, ale to, jak probíhá válka pro lidi, jež se jí neúčastní v uniformě, nám nikdy nesdělila, asi to sama ani neví.
Začala by tedy válka, já bych seděla tady, četla bych si novinky.cz a další zpravodajské portály a čekala bych, kdy se tady ozve rána, za pár minut se na poli, vedle baráku objeví tank a začnou tady boje, nebo tanky už dávnou nebudou moderní (?). I když, já nebydlím v hl.m., takže by to tady třeba jenom projelo, ale v tý matičce Praze by to asi bylo horší, nebo ne?
Vůbec si to nedokážu představit, třeba si někdo zahraje na pana A.H. a usmyslí si, že určitá rasa, jako onehdá Židé si to pometelí do koncentráků a tak skončí můj život právě tam.
Bude bída, bude hlad? Budu chodit-jezdit vůbec do té školy? Nebude přerušen příjem elektřiny?
Já nevím, jsem z toho v rozpacích. Uvidíme za 5 měsíců, co přijde nebo nepřijde a za jak dlouho to dojde k nám, nebo nedojde.
Nejsem proti tomu, aby se něco dělo, ale opět připomínám, že s podmínkou, že mě ani mému okolí se nic nestane, já to přežiju a pouze tomu všemu budu moci přihlížet, pak napíšu knihu s názvem "Paměti z III. světové" a až se mi bude chtít, tak umřu, odmítám umřít kvůli nějakýmu Ňoumovi, co neumí nic vyřešit slušně a slovně, ale musí kvůli tomu pozabíjet půl světa.
A pokud netušíte, o čem tady stále melu, přečtěte si výše uvedený odkaz "Ha!", stojí to za to.
A taky mi teď moc neštimuje, co tedy způsobí ten rok 2012? Jestli tedy vůbec něco....
Asi to nechme koňovi, ten má větší hlavu.
Jen mi prosím neodpojujte net, to bych se pak nemohla večer dozvědět, jak celý válečný den prožívala verIZA, ale tak, slíbila mi, že za mnou přijde :-D
Přijdeš taky eN., eS a Kaženo?

Takže si válčete, jak jen se vám zachce, ale mě do toho netahejte, milí čtanáři...

P.S.: po přečtení si toho, co jsem splodila musím upozornit, že jsem formulovala to, co se mi honilo v hlavě, skáču od pštrosů k zubní pastě a od zubní pasty k halucinacím, ale tak...
Jo a pokud mi sem chcete hrdinsky a cinicky napsat, že vám bude jedno, až třetí světová začne, zvěčněte mi prosím váš výraz, až vašeho otce sejme kulka... Děkuji.

psaním zmožená VERiza

A me do toho klidne zatahnete! Ja bych rada behala a skovavala se v temnych skvirach a prakem jako odvazny David skolovala mnohem vetsi vojaky, nom, nejdriv bych si nejaky ten prak mohla obstarat. 
Tato nudna sed stereotypniho zivota me ubiji. Nejsem rodinej typ, nezakladam si na teple domova, nevazu se na zadny lidi, nebrecim kdyz mi nekdo umre. Sic to neni uplne normalni, muzu s klidem rici, ze me by nevadilo kbydy ona valka zasahla primo me a me okoli.
To sem ale! Zmlatit me a ukazat co je zivot! Co sou to nemoci, strach o blizniho sveho, hlad, zizen, ...  ja nevim co vsechno.
Ha!

mam tu mensi ilustraci. Je na ni demon. Fuj. Nemam rada demony... ale (!) nebojte, ji brzo taky nekdo odstreli. Doufam ze si vsimate krasneho zatisi mrtvol v popredi.

hahaha
verIZA asi, ne
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Dog Lady Dog | Web | 15. května 2010 v 20:18 | Reagovat

..HA :D na třtí světovou..nedá se říct že věřím..ale spíše asi ne .. :) jo..a tak mě k těm jelenům napadlo:proč se živí jeleni?protože jsou střelení! :D: (ne,to byla poznámka k tomu střílení ve válce.. no nic :D)..krásné by bylo..kdybyy se pofesorka na toťto zeptala..morbidní (:D)zda se učilo,to nevím,ale myslím,že ne..rodiče své děti nechali doma zamčené,aby se jim nic nestalo,a šli bojovat,ale děti utekly a někdo jim dal buď nůž pod krk,nebo střelnou zbran do ruky,at jdou bojovat!(tohle nám četla profesorka v nějaké knížce,možná,je to ono-neučily se)..jestli to přežiju,pak si tu knížku přetu :D

chudáčka démonka,kde má ruku? (levou-za zády?) :D pěknýý.. :)

2 martyny martyny | Web | 15. května 2010 v 23:50 | Reagovat

Já si myslím, že do školy se chodilo, sice semtam někde něco bouchlo, semtam projel tank, či něco podobného, ale učilo se, vždyť by ty děti chudáky, doma úplně zvlčily :D

démonka vypadá trochu nevinně, a trochu zas ne...s těmi mrtvolami to je tak temné :)

3 Žofka Žofka | Web | 16. května 2010 v 21:43 | Reagovat

podle mého názoru ve škole se neučilo bylo to asi takhle: děti s rodinami, těmi co někdo z nich nebyl voják a nebo nebyl tak statečný abch chránil náš národ byli skryti někde v tajných ukrytech, sklepech či podobně a venku se válčilo tak nějak všude. Kdžy někdo něco chtěl a nedostal to tak toho druhého odpráskl..no s tou školou nevím, ale podle mě nechodilo, a jestli ano, tak asi tak jednou do měsíci si dětska zašli pro učení a co se maj naučit a šlo se dál..
VerIZO: tobě by nevadilo, kdyby ti zabili celou rodinu a zbyla by jsi jen ty, kamarádky by jsi neměla nic?
Jinak osobně si myslím, že žádná válka nebude, a jestli je tak náš národ se nezvládne ubránit a všechno pude pryč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.