Únor 2010

Dotknete se jazykem špičky nosu?

28. února 2010 v 17:37 | VERiza |  Čáring tužking
Tak co? Dotknete se jazykem špičky nosu?

Právě sedím u stolu, dívám se z okna. Dívám se na balkon. Jsou tam nataženy prádelní šňury, na jedné z nich visí osamocený kolíček. Fouká vítr, počasí je sychravě podzimní, kolíček se na šňůře atleticky protáčí a vítr si s ním hraje, možná bude pršet a možná se taky jen stmívá.

Pečení, vaření, smažení

28. února 2010 v 0:40 | VERiza |  Cvaking spoušting
V hlavě se mi zrodila myšlenka, že bych konečně měla napsat nějaký článek. Nojo! Jenže, když člověk nemá námět. Už jsem dávno z nějakého článkování vyrostla a prostě nevím, co vám sdělovat.

Tuční tučňácí

26. února 2010 v 22:02 | VERiza |  Čáring tužking
Říše zvířat, nejen tedy těch našich domácích hyenek je velice zaujímvá a krásná, tudíž se kreslí skoro "sama". Jednou mě takhle přepadl nápad na tučňáky, jsou už nějký ten den staří...Je to spíš taková ilustrace, do reality mající hodně daleko...

Dvě strany téže mince

23. února 2010 v 22:10 Veriza a.s.
Meli byste brat jako fakt, ze si nikdy nemuzete byt jisti co se tady na tomhle blogu odehrava. Hlavne tedy co se odehrava za obrazovkama autora.
Byt vami pocitam s tim, ze si asi nikdy nebudete jisti co, popripade kdo napsal novy clanek, nebo kdo vam okomentoval vas clanek. Mozna, vazne jen mozna, odhalite jemne nuance neceho blizko identifikovatelneho, ale jako mrknutim oka se to vzapeti ztrati a vy zase budete zmateni.
Nejen rozdilnosti povah ci stylu psani nasi vydelecne necinne verizy.

Lebka a ženská anatomie

17. února 2010 v 17:30 | verIZA |  Čáring tužking
A ja si myslim, ze clovek, ktery se chce venovat kresleni na nejake profesionalnejsi, nebo aspon koukatelnejsi urovni, mel by se naucit nejdriv kreslit realisticky. Naucit se zakony perspektivy a anatomie a vedet jak se ruka ohnout da a jak uz ne.
A nasledne na tom stavet svoje stylizace, ruzny styly neridici se zas az tak tim co vidime.

My (ve skole) abysme si nekreslily misto normalnich hlav jakesi buchty, sme zacali ve figure nejdriv kostrou - lebkou. Abysme vedeli na cem hlava stavi, jak vypadat MUSI :D a potom ale clovek vypada jako clovek a ne jako alien s nadmernou mozkovnou, nebo jako opicak, nebo nekdo kdo naprosto nema sanci myslet :D

(tuzka)

Školou povinné

5. února 2010 v 23:07 | verIZA |  Čáring tužking
Obe verizy jsou skolou povinne, ale jedna dokoncuje zakladni vzdelani a starostuje se se stredni a ta druha ma klid v dusi a na stredni se snazi leda udrzet (dari se ji to uz druhym rokem).
A protoze ta druha, tedy ja, se nemusi zabyvat zadnou fyzikou, chemii a dejepisem, ma o zabavu postarano. Uci se dejiny a teorii reklamy, dejiny vytvarne kultury, typografii a dalsi a samozrejme stale a neustale kresli. To je naplni jejiho zivota ... prej?